rotating_baner

środa, 17 lutego 2016

Naleśniki

Jadąc trasą SH 6 wzdłuż zachodniego wybrzeża południowej wyspy nie sposób ominąć jednego miejsca. Poznacie je od razu. Po opuszczeniu Westport długo jedzie się wzdłuż wybrzeża. Po drodze nic nie ma, żadnej wioski, żadnego miasteczka, żadnej stacji benzynowej. W miarę jazdy plaże robią się coraz bardziej dramatyczne. Pojawiają się wysokie klify i skały. Ocean szaleje rozbijając wściekle kolejne fale. I nagle pojawia się duży parking, restauracja, toalety. Dotarliście do celu. Zobaczcie Punakaiki. Niezwykłe miejsce, gdzie można obejrzeć wapienne skały naleśnikowe.
Atrakcja jest zupełnie darmowa. Zobaczenie skał nie zajmie Wam więcej niż 20 minut. Prawie całość można przejść z wózkiem, jest tylko mały fragment gdzie trzeba się trochę nadźwigać po schodach. Dla bardziej ambitnych są też dłuższe trasy, po 1.5 h. My poprzestaliśmy tylko na tej podstawowej.
Za budynkami jest bardzo przyjemny trawnik i łączka, gdzie można urządzić piknik. Trochę dziwnie tam wyglądaliśmy grzejąc zupę na palniku turystycznym, ale kto by się przejmował. Zimny rosół nie przeszedł by nam przez gardło :)
Następna większa atrakcja na naszej drodze to będzie spotkanie oko w oko z lodowcami, więc bądźcie czujni. Wpis już wkrótce.

3 komentarze: